Mai sunt doar 15 zile până la intrarea în vigoare a GDPR, o noutate legislativă capabilă să creeze mari probleme celor care nu se conformează noilor dispoziții obligatorii.

Într-o formă sau alta, cu siguranță și societatea ta prelucrează date cu caracter personal, dar ești conștient de riscurile la care te supui dacă nu respecți prevederile GDPR?

Probabil ai auzit ecoul noutăților aduse de acest Regulament care sporește în mod excesiv amenzile în caz de neconformare (de până la 20 de milioane de euro sau 4% din cifra de afaceri a companiei), dar cunoști cu exactitate pașii pe care trebuie să îi urmezi pentru a elimina riscul aplicării acestor sancțiuni?

Echipa noastră te poate ajuta în vederea acordării de consultanță juridică pentru a contribui la înțelegerea corectă a noilor reguli în materia protecției drepturilor privind prelucrarea datelor cu caracter personal, de a oferi suport în adoptarea măsurilor interne menite de a respecta legislația, informarea și consilierea operatorilor economici în privința obligațiilor ce le revin.

Așadar, dacă vrei să fii sigur de concordanța companiei tale cu Regulamentul General Privind Protecția Datelor cu Caracter Personal (GDPR), echipa noastră de profesioniști în domeniul protecției datelor cu caracter personal îți poate oferi ajutor de specialitate în tot ceea ce înseamnă respectarea Regulamentului, cum ar fi:

  • consilierea personalului companiei cu privire la noțiunile aduse de Regulament;
  • evaluarea sistematică a modalității în care întreaga activitate a companiei ar putea intra în acord cu noile reguli obligatorii;
  • identificarea îmbunătățirilor care ar putea fi aduse companiei din punctul de vedere al Regulamentului, dar nu numai.

 

Serviciile noastre cuprind:

  • curs de formare
  • audit
  • implementare în pași clari adaptată societății

Ne puteți contacta la:

Tel:  0720291919 / 0369418723   

 E-mail: [email protected] / [email protected]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

Nartea - 2020